тема на броя Десетте портала за пробуждане на съзнанието
с Любомир Розенщайн
Йога е променящо се знание и променяща се практика, която се основава на една универсална традиция, а не закостеняло повтаряне на наученото. Това е особено важно в съвремието ни, когато светът се променя толкова стремително, че дори знанието от вчера днес вече може да не носи резултат.
Адвайта Веданта – Четирите касти в древноиндийското общество
с Живко Стоилов
Кастовото разделение цели обособяване на хората според техните склонности, способности и таланти, така че всеки да намери най-подходящото място в обществото и да бъде полезен на себе си и на останалите.
Въведение в йога
със Свами Сатянанда
Йога е наука за правилния начин на живот и като такава е предназначена да стане част от ежедневието. Въздейства върху всички страни на личността – на физическо, енергийно, умствено, емоционално, психическо и духовно ниво.
Интервю със Садху Махарадж
Садху Махарадж е родом от Мунгир, но живее и поддържа ашрама „Мунгир Мандир“ във Вриндаван, Индия. Неговият живот и учение са посветени на бхакти йога и въплъщават любовта (према) и безкористното служене (сева).
За ползите от правилното изпълнение на Тадасана
с Кристос Павлу
Тадасана е в основата на всички изправени пози и правилното й изпълнение е от особена важност за цялостната йога практика.
Основни принципи на дълголетието според аюрведа
с Чандраканти Даси
За поддържане на равновесието в тялото е необходим баланс между трите доши, дхату, отпадните продукти, прана, оджас и теджас. Най-добре това се постига чрез цялостния процес за подмладяване на тялото, който аюрведа ни предлага.
Отвъд видимото за очите
с Людмила Кирилова
Духовният свят съществува, независимо от това, че не можем да го видим. Но всеки един от нас го чувства по определен начин и според това избира и своя път за духовно развитие.
Страдание или познание като път към свободата
с Мокша
По една или друга причина обществото винаги е окуражавало страданието като път, но то НЕ е задължително. Безспорно неговата мотивираща сила е голяма, но нищо и никой не ни задължава да страдаме през цялото време.
От утре вече ще се храня здравословно
с Моника Василева
Повечето гръмки начала се провалят, защото хората си налагат да правят нещо, което знаят, че е хубаво и полезно, но нищо повече. Фактът, че сме информирани за вредата от бялата захар, не прави по-малко изкусителен захарният памук, нито пък шоколадът, нали?
Кореноплодните зеленчуци
с Vita Rama
През зимния сезон червеното цвекло, морковите, зелето, гулията, целината, ряпата, пащърнакът и картофите са най-добрият източник на минерали и витамини за организма. Те са по-сложно структурирани от останалите зеленчуци, разграждат се по-бавно и тази им особеност ги прави подходящи за студените месеци. Могат да бъдат приготвени във вид на сокове, салати или задушени ястия.